69068, вул. Аваліані 19-А, Запоріжжя, тел. (061) 228-02-59, факс (061) 228-02-58 e-mail: ndekc@zp.npu.gov.ua
Комп'ютерно-технічна експертиза

ДОСЛІДЖЕННЯ КОМП'ЮТЕРНОЇ ТЕХНІКИ ТА ПРОГРАМНИХ ПРОДУКТІВ
ВІДНОВЛЕННЯ ВИДАЛЕНОЇ ІНФОРМАЦІЇ НА ЦИФРОВИХ НОСІЯХ

 

Запорізький науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС України надає послуги із проведення комп’ютерно-технічних експертиз та досліджень (дослідження комп’ютерної техніки та програмних продуктів)  

 

Коли може виникнути потреба у проведенні комп’ютерно-технічних досліджень

В наш час практично неможливо знайти людину, яка б не користувалася комп’ютерною технікою. Цифрові гаджети щільно увійшли в наше життя, що й не дивно, використовуючи комп’ютери та спеціалізовані програми можна значно скоротити час виконання розрахункових операцій, полегшити виконання креслень, спростити корегування документів тощо.  

У судових справах експертиза комп’ютерної техніки і програмних продуктів призначається у випадках, коли стороні процесу необхідно довести певні факти і обставини, пов’язані із застосуванням комп’ютерної техніки, та вчиненням за її допомогою певних дій.  

Фахівці відділу досліджень у сфері інформаційних технологій Запорізького науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України у ході проведення комп’ютерно-технічних досліджень за допомогою спеціального обладнання, програмних засобів та застосування спеціальних знань в багатьох випадках здатні відновити на електронних носіях дані, які були пошкоджені або втрачені внаслідок збою електричної мережі, заводського браку, впливу програм-зловмисників або випадкової помилки користувача.  

Крім цього, у деяких випадках виникає необхідність у створені копій або переносі інформації з одного носія на інший (наприклад при модернізації персонального комп’ютеру). На базі відділу досліджень у сфері інформаційних технологій Запорізького науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України існує можливість створення побітової копії інформації за допомогою спеціалізованого обладнання.  

 

Завдання, яке вирішуються при проведенні комп’ютерно-технічних досліджень

– виявлення явної та видаленої інформації, що зберігається на електронних носіях (накопичувачах на жорстких магнітних дисках – «жорстких дисків», USB-Flash накопичувачах, твердотільних накопичувачах та ін.) та передачі її ініціатору проведення дослідження  

– виявлення видаленої інформації за вказаними параметрами  

– пошук текстових файлів (файлів, що містять графічні зображення) за ключовими словами, що можуть в них міститись  

– виявлення файлів певного типу (графічні, текстові, відео та інших) у тому числі тих, що знаходяться в поштових базах даних, архівах та інших цифрових контейнерах  

– виявлення історії відвідування інтернет – браузерів та історії переписки в деяких програмах - інтернет пейджерах, таких, як Skype, Viber та ін.  

– виявлення відеоданих за вказаний період часу з систем відеоспостереження  

– побітове копіювання інформації з одного наданого носія на інший наданий носій інформації за допомогою спеціалізованого програмно-апаратного комплексу  

– встановлення технічних параметрів комп’ютерної техніки  

 

Об’єктами комп’ютерно-технічних досліджень виступають

– системні блоки персональних комп’ютерів  

– нотбуки (портативні комп’ютери  

– відеореєстратори (системи відеоспостереження)  

– флешки (USB-Flash накопичувачі)  

– картки пам’яті (SD, microSD та інші)  

– жорсткі диски (накопичувачі на жорстких магнітних дисках)  

– SSD-накопичувачі (твердотільні накопичувачі)  

 

Орієнтовний перелік вирішуваних питань

– Чи містяться на наданому на дослідження об’єкті явні та видалені файли, які містять текстові документи та графічні зображення, якщо так то які?  

– Чи містяться на наданому на дослідження об’єкті, явні та видалені файли, які містять текстові та графічні зображення, що містять текст: «ХХХ», «YYY», якщо так то які?  

– Чи містяться на наданому на дослідження об’єкті браузери, які містять історію відвідування Інтернет ресурсів, якщо так то яку?  

– Чи містяться на наданому на дослідження об’єкті програми: «Skype», «Viber», «ICQ», якщо так то які та чи містять вони історію переписки між користувачами?  

– Чи містяться на наданому на дослідження об’єкті відеоданні за період часу з 01.01.2001 00:00 по 31.01.2001 23:59, якщо так то прошу надати для перегляду?  

– Чи містяться на наданому на дослідження об’єкті явні та видалені файли, якщо так то прошу створити побітову копію носія інформації на наданий жорсткий диск?  

 

Дослідження носіїв цифрової інформації проводиться в режимі “тільки зчитування” за допомогою спеціалізованих пристроїв блокування запису, які виключають запис будь-яких даних на досліджувані об’єкти тим самим забезпечуючи їх первинну інформаційну цілісність  

Разом з висновком експерта (експертного дослідження) за запитом замовника знайдена інформація записується на накопичувач інформації відповідного об’єму  

 

Вартість послуги

Вартість послуги із проведення комп’ютерно-технічної експертизи або дослідження визначається на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 04 червня 2007 року №795 виходячи із складності експертизи (дослідження)⃰, та з урахуванням ПДВ становить:  

– проста складність – 3376,80 гривень

– середня складність – 8438,40 гривень

– складана – 20304 гривень

⃰складність експертизи/експертного дослідження визначається індивідуально у кожному випадку після попереднього ознайомлення експерта із наданими замовником матеріалами з урахуванням кількості та виду об’єктів дослідження, кількості поставлених питань, кількості та характеру методів дослідження, які необхідно буде застосувати

Із порядком замовлення послуги та умовами її оплати можна ознайомитись тут

Детальну інформацію та консультації з приводу проведення комп’ютерно-технічних експертиз та досліджень можна отримати у фахівців відділу досліджень у сфері інформаційних технологій Запорізького науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України за телефоном (061) 228 02 56